To Ίδρυμα Vodafone υποστηρίζει το Μουσείο μέσω του προγράμματος World of Difference

Δευτέρα, 01 Απριλίου 2019

Το Μουσείο της Πόλεως των Αθηνών είναι μέσα στους 10 μη κερδοσκοπικούς οργανισμούς που υποστήριξε το Ίδρυμα Vodafone στον 9ο κύκλο του προγράμματος Word of Difference!

Συγχαρητήρια στη συνεργάτιδα μας Δανάη Μπερσή, η οποία με την υποστήριξη του Ιδρύματος Vodafone, θα προωθήσει την εξωστρέφεια του Μουσείου συνεισφέροντας σημαντικά στην αποστολή του, τόσο μέσω της διαμόρφωσης μιας συνολικής στρατηγικής προώθησης της λειτουργίας του Μουσείου όσο και μέσω της δράσης "Εικονικό Μουσείο".

Αξιοποιώντας τις δυνατότητες της τεχνολογίας, άτομα από ευπαθείς κοινωνικές ομάδες που δεν μπορούν να επισκεφθούν φυσικά το Μουσείο, θα μπορούν πλέον να έχουν πρόσβαση στην πολιτιστική και μουσειακή εμπειρία μέσω γυαλιών εικονικής πραγματικότητας (VR) και μιας ειδικά διαμορφωμένης πλατφόρμας εικονικής περιήγησης. Και αυτό είναι μόνο η αρχή!

Δείτε στο παρακάτω link και τους 10 ταλαντούχους νέους και νέες αλλά και τους οργανισμούς που διακρίθηκαν στο φετινό πρόγραμμα World of Difference

#WoD19 #ConnectingForGood #vodafonefoundationgreece